FAQ

FAQ (odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania)

Minimalna ilość to kontener 20 stopowy (20’) –koszulówki, pościelówki, flanela, drelichy.

Minimalna ilość w podszewce TORAYA z Czech to pół ciężarówki –72.800m.

To zależy od wagi tkaniny.

Przy wadze 100 g/m2 (standardowa koszulówka) to 80.000m.

Przy wadze 125 g/m2 (cięższa koszulówka) to około 65.000m.

Przy wadze 165 g/m2 (flanela) to około 34.000 metrów.

Przy wadze 195g/m2 (drelich) to około 30.000 metrów.

Przy wadze 52 g/m2 ( standardowa podszewka) to 144.000m, a towar jest dostarczany ciężarówką z Czech.

Przy opisie każdej tkaniny znajdziesz orientacyjną informację o ilości, która się mieści w kontenerze 20’.

Minimalna ilość zamówienia w kolorze zależy od minimalnej partii barwiarskiej u producenta.

W koszulówce LUCKYTEX wynosi 2.000m.

W koszulówce TJQ wynosi 3.000m.

W tkaninach pościelowych i flaneli to 3.000m w kolorze i 6.000m w deseniu.

W standardowej podszewce TORAY to 2.800m i wielokrotność. Przy innych podszewkach z efektem tkackim to 1.000m

Znajdziesz ją w zakładce oferta.

Tak, jeśli są produkowane przez jedną fabrykę. W przypadku kilku różnych tkanin od innych producentów nie jest to możliwe.

Tak. Skontaktuj się z nami przez zakładkę kontakt lub wyślij do nas mail czy zadzwoń. Dowiesz się gdzie możesz kupić mniejsze ilości –dostaniesz namiary na importerów konkretnych tkanin.

Zaufali nam najwięksi importerzy tkanin.

Zapraszamy do współpracy!

Jakość tkanin gwarantuje producent przez podpisanie z importerem kontraktu lub to my podpisujemy kontrakt (najczęściej w dostawach koszulówki LTX i TJQ).

Jakość tkanin potwierdza też certyfikat Oekotex – oznacza, że użyte surowce są bezpieczne do użytkowania jako odzież czy pościel. Jest on potwierdzany co roku po przeprowadzeniu przez Oekotex szczegółowych badań tkanin i procesu produkcji.

Jakość tkanin gwarantuje także ARATEX poprzez wybór najlepszych, najbardziej rzetelnych producentów i nadzorowanie procesu produkcji przez systematyczną wymianę informacji.

Złóż nam zapytanie na daną tkaninę z podaniem interesujących Cię ilości, z informacjami o swojej firmie lub adresem Twojej strony internetowej. Dlaczego? Chcemy sprawdzić z kim pracujemy.

Po otrzymaniu od nas odpowiedzi, gdy wszystko Ci odpowiada, możesz złożyć zamówienie. Uzgadniamy warunki płatności i dostawy.

Możesz oprzeć się na kartach kolorów, które są powtarzalne (TORAY ma w karcie 213 kolorów w podszewce. Koszulówka: LUCKYTEX –200 kolorów , ARATEX ma dwie karty 240 kolorów i 384 kolory)

Możesz realizować nietypowe zamówienia w oparciu o próbki kolorystyczne klienta i opracowanie lab-dipów (próbek klienta obrobionych przez fabrykę). Gdy je zaakceptujesz fabryka wykona zamówienie.

Zamówienie możesz złożyć mailem lub faksem. Wcześniej dobrze jest wysłać do nas zapytanie o możliwość dostawy i przybliżony termin oraz poznać ceny oraz warunki zakupu. Namiary do nas znajdziesz w zakładce kontakt.

Dostajesz potwierdzenie przyjęcia zamówienia –kontrakt / proformę. Robisz przedpłatę lub otwierasz akredytywę. Fabryka zaczyna produkcję.

Spokojnie czekasz na dostawę –od razu wiesz lub na bieżąco jesteś informowany kiedy zostanie wysłany/wpłynie towar. Płacisz pozostałą część faktury. Towar wpływa do portu lub przyjeżdża do Twojej formy.

Dobrze byś był importerem tkanin lub zamierzał zając się importem.

Dostajesz potwierdzenie przyjęcia zamówienia –kontrakt / proformę. Robisz przedpłatę lub otwierasz akredytywę. Fabryka zaczyna produkcję.

Spokojnie czekasz na dostawę –od razu wiesz lub na bieżąco jesteś informowany kiedy zostanie wysłany/wpłynie towar. Płacisz pozostałą część faktury. Towar wpływa do portu lub przyjeżdża do Twojej formy.

Dobrze byś był importerem tkanin lub zamierzał zając się importem.

Zależą od producenta i miejsca produkcji towaru.

-Przedpłata w momencie złożenia zamówienia oraz dopłata w oparciu o fakturę końcową, przed wysłaniem towaru (podszewka TORAY z Czech) czy przed wpłynięciem towaru do portu (tkaniny koszulowe LUCKYTEX i TJQ, tkaniny pościelowe, drelichy i flanele).

-Akredytywa (wszystkie w/w tkaniny i kierunki oprócz podszewki z Czech –bo towar przychodzi do klienta w ciągu 1-2 dni od wysłania).

Skontaktuj się z nami przez zakładkę kontakt lub wyślij mail czy zadzwoń. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 24 godzin.